porównywarka cen gazu
Strona główna » Zmniejszenie zużycia gazu ziemnego w firmie
Oferty gazu ziemnego dla firmy

Zmniejszenie zużycia gazu ziemnego w firmie

Sezon grzewczy w tym roku zbliża się wielkimi krokami. Wraz z nim coraz wyższe rachunki za gaz w firmach. Zmiana sprzedawcy gazu poprzedzona porównaniem ofert sprzedawców gazu to nie jedyny sposób na obniżenie rachunków.  Drugim ze sposobów ich obniżenia jest zmniejszenie zużycia gazu ziemnego w firmie. O tym, że mniejsze zużycie równa się mniejsze faktury za gaz nikogo przekonywać nie trzeba. W jaki sposób skutecznie redukować zużycie gazu w firmie bez konieczności przeprowadzania wielkich inwestycji znajdziecie Państwo w poniższym wpisie.

Szybkie zmniejszenie zużycia gazu ziemnego w firmie

Najprostsze metody często okazują się najbardziej skuteczne. Podobnie jest w przypadku redukcji zużycia gazu ziemnego w firmie. Zakładając, że wykorzystujemy gaz ziemny do ogrzewania, w pierwszej kolejności trzeba zadbać o bieżący przegląd instalacji C.O. Zacznijmy od sprawdzenia czy w grzejnikach jest woda, a nie powietrze, następnie czy rury nie są chociażby w części pozatykane, a finalnie jeśli nie są zaizolowane to podjedźmy do sklepu budowlanego, kupmy tani materiał do izolacji oraz taśmę i osłońmy rury w celu zminimalizowania ubytków ciepła przy transporcie. Pamiętajmy, że to grzejnik, a nie rura łącząca układ służy do ogrzewania pomieszczeń. Brak izolacji to ogromne straty na transporcie ciepła

Drugim ważnym aspektem jest izolacja okien, drzwi i brak przeciągu. Wydaje się to być oczywiste, ale nie każdy jest tego jeszcze świadomy. Nie chodzi i wymianę starych okien na nowe. Czasami wystarczy kupić kilka metrów uszczelki do okna, a efekt będzie zaskakujący. Mniejsze straty ciepła to brak konieczności ciągłego dogrzewania pomieszczeń.

Zmniejszenie zużycia gazu ziemnego w firmie produkcyjnej

Jeśli jesteśmy pracownikiem bądź właścicielem firmy, która w procesach wytwarzania finalnego produktu wykorzystuje gaz ziemny sprawa optymalizacji zużycia gazu ziemnego jest dużo bardziej skomplikowana i kosztowniejsza. Z drugiej strony dobrze przeprowadzony audyt i wdrożenie skutkować mogą dużo większymi oszczędnościami. Warto zainwestować w tego typu rozwiązanie, zdecydowana większość przedsiębiorców korzysta z wieloletnich maszyn (pieców itp.), których działanie się sprawdza i bez konieczności ich wymiany można zdecydowanie poprawić gospodarkę energetyczna firmy.