porównywarka cen gazu
Strona główna » Porównanie cen gazu dla firmy
Oferty gazu ziemnego dla firmy

Porównanie cen gazu dla firmy

Przedsiębiorcy i właściciele firm, którzy zaczynają interesować się zmianą sprzedawcy gazu ziemnego, a co za tym idzie optymalizacją kosztów, które nie wpłyną na jakość oferowanej usługi jaką jest dostawa gazu ziemnego, szybko przekonają się, że porównanie cen gazu dla firmy to nie taka łatwa sprawa. Tak jak w branży ubezpieczeniowej czy też finansowej oferta, która wydaje się być na pierwszy rzut oka najlepsza – wcale taką nie jest. Poniżej kilka ważnych informacji w jaki sposób porównywać ceny gazu dla firm.

Trudne porównanie cen gazu dla firm

Jak się okazuje wybór najtańszego gazu ziemnego do firmy nie sprowadza się tylko i wyłącznie do porównania ceny za kWh gazu ziemnego. Pamiętać na samym początku trzeba o następujących aspektach:

  • porównując oferty sprzedaży gazu ziemnego, trzeba dodatkowo zwrócić uwagę na wysokość opłaty abonamentowej. Cena z kWh to nie jedyna stawka jaka ulegnie zmianie przy ew. wyborze nowego sprzedawcy
  • pozostałe pozycje na rachunku związane z kosztami dystrybucji pozostają na tym samym poziomie, bez względu na sprzedawcę, którego wybierzemy

Kolejnym czynnikiem, na który trzeba uważać to tzw. taryfa gazowa, czy inaczej grupa taryfowa. Porównując ceny gazu dla firmy, pamiętajmy aby odnosić je do tej grupy taryfowej w jakiej się rozliczamy. Co ważne często w komunikatach reklamowych, gdzie podawana jest konkretna ilość jaką możemy zaoszczędzić, np. 750 zł, kalkulacja prowadzona jest dla grup taryfowych z bardzo dużym rocznym zużyciem gazu ziemnego.

Jeśli doszliśmy do śr. rocznego zużycia gazu możemy się spotkać z kolejnym problemem. Sprzedawcy różnicują cenę za kWh w zależności od ilości zużytego gazu ziemnego.  Podawana w reklamie stawka np. 9 gr/kWh może być dostępna tylko i wyłącznie dla największych odbiorców gazu.

Jak porównać ceny gazu dla firm

Porównanie cen gazu dla firm to nie łatwe zadanie. Jest wiele aspektów wpływających na finalną wysokość faktury za gaz. Ze swojej strony rekomendujemy dokładne zapoznanie się z warunkami wybranej oferty. Bardzo merytoryczne recenzje na temat sprzedawców gazu i ich ofert znajdziecie na stronie zmianasprzedawcygazu.pl. Jak sama nawa wskazuje portal specjalizuje się w tematyce zmiany sprzedawcy gazu ziemnego.