porównywarka cen gazu
Strona główna » Najtańszy gaz do firmy
Oferty gazu ziemnego dla firmy

Najtańszy gaz do firmy

Liberalizacja rynku gazu ziemnego, która ma nastąpić w październiku przyczynić ma się do zwiększenia popularności zmiany sprzedawcy gazu ziemnego. Nie od dziś wiadomo, że to cena gazu ziemnego ma decydujący wpływ na nasz finalny wybór oferty czy też sprzedawcy. Dodatkowe aspekty są też istotne, ale podstawa to zawsze posiadać najtańszy gaz do firmy.

Najtańszy gaz do firmy będzie tej samej jakości

Cechą charakterystyczną wolnego rynku gazu ziemnego jest to, że gaz ziemny do firmy dostarczać będzie zawsze jeden, ten sam na danym obszarze podmiot odpowiedzialny za dystrybucję gaz ziemnego. Taka konstrukcja rynku powoduje, że bez względu na jakiego sprzedawcę gazu ziemnego się zdecydujemy zawsze otrzymamy gaz tej samej jakości.

Skąd w takim razie różnice w cenie gazu ziemnego u różnych firm? Odpowiedź sprowadza się do oczywistych, rynkowych względów i tych bardziej związanych z charakterystyką rynku gazu. Zacznijmy od tych pierwszych:

  1. Zysk ze sprzedaży musi pokrywać koszty funkcjonowania firmy. Im w firmie większa automatyzacja procesów tym większą marżą można się dzielić z klientem
  2. Trzeba realizować strategię finansową spółek
  3. Długość obowiązywania umowy. Im dłuższa tym lepsze warunki, szczególnie w pierwszych miesiącach od podpisania nowej umowy

Jeśli chodzi o czynniki bardziej związane z rynkiem gazu wymienić tutaj możemy:

  • lepsze warunki wynegocjowane z dostawcami gazu ziemnego do Polski
  • w warunkach umowy krótki czas płatności za FV
  • rozliczenie w oparciu o prognozowane zużycie gaz ziemnego

Jeśli zdecydujemy się na najtańszy gaz do firmy, nie będzie to miało także przełożenia na załatwianie innych spraw dystrybucyjnych. Być może nowy alternatywny sprzedawca gazu nie będzie maił rozbudowanego call center i korespondencje będzie trzeba prowadzić drogą mailową. Jednak dla zdecydowanej większości przedsiębiorców, tego typu udogodnienie związane z lepszą obsługą nie mają większego znaczenia.

Jak znaleźć najtańszy gaz do firmy?

Najlepszym rozwiązaniem, jest skorzystanie z dostępnych na różnego rodzaju stronach o tematyce gazowej informacji i opinii klientów na temat dostawców/sprzedawców gazu. W ocenie ofert prym w Polsce wiedzie strona www.zmianasprzedawcygazu.pl Sama nazwa wskazuje, jaką tematyką się specjalizują. Do najlepszych specjalistów zawsze warto zaglądać i dlatego też ten portal polecamy.