porównywarka cen gazu
Strona główna » Porównanie cen gazu w 2019. Czy coś się zmieni?
Oferty gazu ziemnego dla domu

Porównanie cen gazu w 2019. Czy coś się zmieni?

Porównanie cen gazu

Nowy rok zbliża się, a wraz z nim nowe taryfy zatwierdzone przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Prognozy są jednoznaczne, czekają nas podwyżki. Czy da się tego uniknąć? Jak wybrać najlepszą ofertę dla domu i firmy? Czy porównanie cen gazu w 2019 roku będzie wyglądało inaczej niż w poprzednich latach?

Porównanie cen gazu w 2019 roku.

W tej kwestii nie należy spodziewać się wielu zmian, porównanie odbywać będzie się według takich samych kryteriów. Najważniejszą opłatą decydującą o wysokości rachunku będzie oczywiście cena za kWh gazu. Ile będzie ona wynosiła? Prawdopodobnie u większości sprzedawców będzie to cena w okolicach 12-13gr brutto. Następnie opłaty, które będą trafiały do dystrybutora. Tutaj musimy ograniczyć się tylko do przypuszczeń, ponieważ w zależności od obszaru dystrybucji wartości te mogą się różnić. Wszystko wskazuje, że tutaj również czekają nas podwyżki o 6-8%.

Jak skutecznie porównywać ceny w 2019 roku?

Najpierw spoglądamy na cenę za kWh, następnie wysokość opłaty abonamentowej. Musimy obliczyć, czy nasze zużycie rekompensuje wysokość opłaty za prowadzenie rachunku(abonamentowa). Wyliczymy to z prostego wzoru. Jeśli mamy dwie oferty A i B, to mnożymy nasze zużycie przez cenę sprzedawcy A za 1kWh dodajemy do tego opłatę abonamentową, tak samo liczymy to dla sprzedawcy B. Następnie porównujemy, która oferta, A czy B jest atrakcyjniejsza. Nie zawsze opłata abonamentowa oznacza mniej korzystną ofertę. Przy odpowiednim poziomie konsumpcji różnica ta nie ma znaczenia.

Sprzedawcy gazu ziemnego

2019 rok będzie ciężki dla sprzedawców i odbiorców tego paliwa. Planowane podwyżki, duża konkurencja na rynku i coraz większe zużycie w Polsce sprawiają, że nadchodzący rok zweryfikuje pozycję wielu firm. Dlatego wielu sprzedawców zwiększyło w okresie przedświątecznym aktywność na rynku i oferują gwarancję stałej ceny na 12 lub 24 miesiące. Ma to zabezpieczyć odbiorców przed niechcianymi podwyżkami cen. Jak wybrać odpowiedniego sprzedawcę? Więcej na ten temat dowiemy się z wcześniejszego artykułu zamieszczonego na naszej stronie.