porównywarka cen gazu
Strona główna » Sprzedawca gazu ziemnego – jak go wybrać
Sprzedawcy gazu ziemnego

Sprzedawca gazu ziemnego – jak go wybrać

Licznik zużycia gazu
Cena gazu

Jeśli myślimy o przejściu do innego dostawcy gazu, pamiętajmy o tym, że ceny, zasady i usługi będą się różnić. Możemy wybierać spośród różnych firm, które dostarczają gaz i prąd elektryczny albo tylko jedną, która dostarczy obie usługi. Aby wybrać najlepszą ofertę, dostosowaną do naszych potrzeb, uzyskajmy informacje i warunki od różnych dostawców i porównajmy je z obecnym dostawcą. Firmy energetyczne powinny dostarczać informacje za darmo. Istnieją również bezpłatne usługi porównywania cen, które mogą ustalić, kto oferuje najtańszą ofertę na podstawie poprzedniego zużycia energii. Sprzedawca gazu ziemnego – jak go wybrać

Umowę zawrzesz na wiele sposób

Nasza  umowa energetyczna jest prawnie wiążącym dokumentem. Ważne jest, abyśmy zrozumieli, na co zgadzamy się, gdy zawieramy umowę. Kontrakt energetyczny może zostać uzgodniony przez telefon, online lub podpisany twarzą w twarz z doradcą sprzedaży. Nasz nowy dostawca musi dostarczyć Ci pisemne potwierdzenie umowy energetycznej.

 

O co należy zapytać przed zawarciem umowy?

Powinniśmy zapytać potencjalnego dostawcę o informacje na temat:

  • jednostkowe ceny gazu i energii elektrycznej;
  • opłaty stałe;
  • warunki taryfy;
  • długość kontraktu (jeżeli jest to umowa na czas określony);
  • rabaty;
  • opłaty za anulowanie – na przykład, jeśli chcesz wcześniej zakończyć kontrakt.

Jeśli coś nie jest zawarte w umowie, nie jest częścią taryfy. Upewnijmy się, że umowa zawiera wszystko, na co się zgodziliśmy. Poświęćmy trochę czasu na rozważenie całego dokumentu. Nasz  dostawca da nam 10 dni roboczych na zmianę zdania na temat umowy po jej uzgodnieniu.