porównywarka cen gazu
Strona główna » Co jest gazomierz i jak go wybrać?
Oferty gazu ziemnego dla domu Oferty gazu ziemnego dla firmy

Co jest gazomierz i jak go wybrać?

czerwony licznik
gazomierz

Gazomierz jest wyspecjalizowanym przepływomierzem, służącym do pomiaru objętości gazów opałowych, takich jak gaz płynny i gaz ziemny. Wszystkie budynki komercyjne potrzebują gazomierza, który pomoże im zachować bezpieczeństwo w ciągu dnia pracy. Takie gazomierze są łatwe w użyciu i instalacji, ale muszą być tak dobrane, aby zaoferować właścicielowi pewną funkcjonalność.

Spopielacz

Należy mieć miernik, który będzie sprawdzał gromadzenie się gazu wewnątrz urządzenia. Jedynym bezpiecznym sposobem wypalenia gazu jest posiadanie miernika, który wykrywa bezpieczny moment na zapalenie gazu.

Czułość

Kiedy musisz umieścić gazomierz w budynku, musisz upewnić się, że miernik jest wystarczająco czuły dla Twojego budynku. Niektóre budynki wymagają miernika, który nie jest tak czuły z powodu niewielkiego gromadzenia się gazu w budynku. Istnieją jednak inne budynki, które muszą być bardzo wrażliwe ze względu na niebezpieczne gazy, które mogą się gromadzić. Jest to szczególnie przydatne w kopalni lub zamkniętej przestrzeni.

Instalacja

Musisz mieć miernik, który musi być prawidłowo zainstalowany w Twojej przestrzeni. Instalacja może umieścić miernik w Twoim systemie bezpieczeństwa lub możesz mieć urządzenie, zainstalowane na ścianie w jednej części budynku. Jednostki te są zasilane przez baterie i będą emitować alarm tylko w tym pomieszczeniu. Wystarczy wybrać mierniki, które najlepiej sprawdzą się w danej sytuacji.

Alarm

Alarm, który rozbrzmiewa na tych miernikach, musi być czymś, co ludzie mogą usłyszeć. Większość budynków komercyjnych jest bardzo głośna podczas pracy lub produkcji, dlatego należy mieć alarm, który przebije się przez ten hałas.

Cena

Nie należy być zbyt oszczędnym w wybieraniu mierników. Powinny one pasować do określonych budynków i instalacji. Dobry gazomierz zmierzy realne zużycie gazu bardzo dokładnie. A jeśli pokaże zbyt dużo, to znaczy, że albo jest zepsuty, albo przepłacasz za gaz. Akurat ofertę dostawców możesz porównać korzystając z porównywarki cen gazu Optimal Energy.