porównywarka cen gazu
Strona główna » Najtańszy dostawca prądu i gazu
Sprzedawcy gazu ziemnego

Najtańszy dostawca prądu i gazu

Już od jakiegoś czasu na rynku pojawia się coraz więcej oferty sprzedaży prądu i gazu w pakiecie. Czy najtańszy dostawca prądu i gazu musi być jedną firmą? Jak się okazuje praktyka jest inna. Oferty łączone w sprzedaży są korzystne przede wszystkim z punktu widzenia firmy sprzedającej usługi w pakiecie, a nie koniecznie z punktu widzenia klienta. Jak w takim razie w poprawny sposób ocenić czy dana oferta jest naprawdę atrakcyjna?

Najtańszy dostawca prądu i gazu

Ostatnio pisaliśmy na temat oceny najtańszego dostawcy gazu LPG. Dzisiaj pomożemy Wam, w jaki sposób oceniać dostawców prądu i gazu. Na rynku energii prądu i gazu zdecydowana większość firm posiadających pierwotnie tylko koncesję na obrót energią elektryczną otrzymała także pozwolenie od URE na obrót paliwami gazowymi. Jest to jak najbardziej oczywista praktyka, stosowana nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim w całej Europie. Handel nośnikami energii odbywa się na tej samej giełdzie więc oczywistym jest taka synergia.

Mniej oczywiste są oceny ofert i dostawców pod kątem atrakcyjności dla odbiorcy finalnego. To, że firma X ma najlepszą cenę prądu, a firmy Y najlepszą ofertę i cenę gazu nie oznacza, że drugi produkt w pakiecie otrzymamy na równie atrakcyjnych warunkach.

Sprzedaż produktów łączonych opiera się na starej zasadzie, w której na jednym produkcje zarobimy mniej lub wcale, ale za to na drugim naliczymy sobie odpowiednią marżę. Klienci często wybierając najlepszą ofertę na zakup np. prądu, świadomie wybierają ofertę firmy X, ponieważ odpowiednio dużo czasu spędzili na analizie ofert prądowych. W gazie takiego rozeznania klient nie ma, ale podświadomie liczy na to, że skoro prąd jest najtańszy to z gazem będzie podobnie. Nic bardziej mylnego!

Najtańszy dostawca prądu i gazu to dwie różne firmy

Z praktycznego punktu widzenia najlepsze ceny zarówno sprzedaży prądu jak i gazu ziemnego posiadają oferty, w których produkty te sprzedawane są oddzielnie. Łatwiej nam przede wszystkim ocenić atrakcyjność takich ofert. W przypadku ofert łączonych, oszczędności oczywiście też są, natomiast ich wielkość zazwyczaj jest mniejsza niż przy podpisywaniu osobnych umów na sprzedaż prądu i gazu.

Porownywarka

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz