porównywarka cen gazu
Strona główna » Najtańszy dostawca gazu lpg
Ceny gazu ziemnego

Najtańszy dostawca gazu lpg

Najtańszy dostawca gazu LPG do naszego domu czy firmy to podmiot, który wystawi nam finalnie za całości usługi najniższą fakturę czy też rachunek. Jak się okazuje sama cena gaz to nie zawsze jedyny koszt jakim jest obciążany finalny odbiorca. Z perspektywy roku, jest wiele czynników, które powinny wpłynąć na finalną ocenę naszego dostawcy gazu LPG

Najtańszy dostawca gazu LPG nie oznacza najlepszy

W przypadku gazu płynnego jest troszkę inaczej niż w przypadku gazu ziemnego czy też prądu. W gazie ziemnym i prądzie zawsze otrzymamy produkt: prąd bądź gaz w tej samej jakości bez względu na podmiot, który wybierzemy. W przypadku gazu płynnego LPG jest troszkę inaczej. Podstawową różnicą jest nie tyle jakość czy też kaloryczność zakupionego gazu, ale sposób, czas i koszty dostaw.

Z dostawami gazu płynnego w Polsce jest różnie, szczególnie podczas sezonu grzewczego warto zadbać o odpowiednie napełnienie zbiornika wcześniej. Czekanie do ostatniej chwili nie jest najlepszym pomysłem. Szczególnie w przypadku mniejszych dostawców gazu płynnego z ograniczoną flotą aut, mogących uzupełniać zbiorniki w okresie świąt i nowego roku mogą wstępować opóźnienia w dostawach. W skrajnej sytuacji, jeśli zadzwonimy w wigilię to dostawę gazu możemy mieć kilka dni później po świętach.

Porównanie najtańszych dostawców gazu płynnego

Jeśli będziemy chcieli porównać dostawców gaz płynnego, trzeba pamiętać że nie tylko cena zakupu samego paliwa gazowego jest istotna. Dodatkowo porównując ceny trzeba pamiętać co taka cena zawiera. Ceny gazu płynnego można podzielić na 2 rodzaje ze względu na rodzaj instalacji jaki posiadamy:

  1. Dzierżawimy instalację gazu płynnego
  2. Posiadamy własną instalację przydomową gazu płynnego

Większość dostawców pokazuje różne cenniki dla 1 i 2 przypadku. Koszt dzierżawy najczęściej ujęty jest w cenie za litr gazu płynnego. Niewielu dostawców stosuje model polegając na np. stałej comiesięcznej opłacie za dzierżawę instalacji zbiornika gazu płynnego. W takim wypadku trzeba dokładnie przeczytać jakie koszty wliczone są w cenę litra gazu płynnego.

Atrakcyjna na pierwszy rzut oka oferta, z najniższą ceną zakupu paliwa gazowego płynnego może finalnie okazać się wcale nie tak atrakcyjna jeśli będzie sprzedawana w parze z dodatkowymi opłatami.

Porownywarka

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz