porównywarka cen gazu
Strona główna » Dostawcy gazu ranking
Sprzedawcy gazu ziemnego

Dostawcy gazu ranking

Dostawcy gazu ranking jaki powinien w pełni oddać czy faktycznie dany dostawca gazu jest godny polecenia, obejmuje szereg czynników. Żaden ranking nie jest idealny, jednak naszym zdaniem warto wiedzieć, na które zestawienia należy zwrócić uwagę, a które kompletnie zignorować.

Dostawcy gazu ranking cenowy

W przypadku różnego rodzaju porównań czy rankingów bardzo ważne jest, jeśli nie najważniejsze to ile zapłacimy u danego dostawcy gazu. W przypadku gazu ziemnego ew. zmiana sprzedawcy gazu wiąże się ze zmianą 2 stawek:

  • opłata za paliwo gazowe (zł/kWh)
  • comiesięczna opłata abonamentowa

W rankingach dostawców gazu w Polsce ujęcie tych 2 opłat na nam niemal pewność, że zestawienie takie będzie poprawne. Dodatkowo ważne jest aby przy takich ofertach był dopisek: brak ukrytych opłat. Niestety, ale patologią rynku gazu ziemnego jest dodawanie przez niektórych sprzedawców dodatkowych kosztów. Na szczęście jest to coraz bardziej marginalny problem.

W przypadku dostawców gazu płynnego, cena zakupu 1 litra może być różna. Wszystko zależy od tego, czy w cenie poza kosztami zakupu paliwa nie mamy także ujętych kosztów dzierżawy zbiornika. Dodatkowo koszt zakupu 1 litra gazu płynnego powinien obejmować wszystkie koszty jakie ponosi klient końcowy

Dla gazu LPG i gazu w butlach sprawa jest najłatwiejsza. Wystarczy zestawić ze sobą ceny jednostkowe i wybrać najtańszą opcję.

Dostawcy gazu ranking jakościowy

Temat rzeka. Kryteriów klasyfikujących jakość gazu jest bardzo dużo. Z punktu widzenia klienta najważniejszy jest stosunek uzyskanej energii do kosztów jej produkcji. Jednostką energii nie jest m3, litr czy też kilogram, ale np. MJ. To w odniesieniu do jednostki energii jesteśmy w stanie najlepiej określić, czy dany dostawca gazu jest godny polecenia. nie jest ważne to, że za np. 100 zł kupimy u jednego dostawcy 50 m3, a u drugiego 60 m3, skoro z mniejszej ilości gazu ziemnego (50 m3) uzyskamy dużo więcej energii.

Dostawcy gazu ranking indywidualny

Powyższe zestawienia mają na celu tylko zobrazować, że porównywanie wydawać się może prostego towaru jakim jest gaz ziemny, gaz płynny, czy też gaz LPG wcale takim być nie musi. Czynników decydujących o renomie dostawców gazu jest naprawdę dużo, a finalnie i tak sami musimy zdecydować co jest dla nas najważniejsze