porównywarka cen gazu
Strona główna » Cennik gazu dla firm
Oferty gazu ziemnego dla firmy

Cennik gazu dla firm

Osoby chcące optymalizować koszty firmy powinny zacząć od sprawdzenia aktualnego stanu niektórych umów czy też rozliczeń. W przypadku gazu ziemnego cennik gazu dla firm w jakim obecnie rozlicza się nasze przedsiębiorstwo z pewnością nie jest znany właścicielowi. W zdecydowanej większości przypadków umowa z gazownią została podpisana kilkanaście lat temu, a przesyłane czasami dokumenty związane z aktualizacją oferty i warunków świadczenia umowy – ignorowane.

Cennik gazu dla firm z dodatkowymi informacjami

Od czego powinien zacząć właściciel firmy, jeśli chce sprawdzić czy proponowany przez handlowca cennik gazu dla firmy jest bardziej atrakcyjny od tego, który mamy obecnie? Ustalić stan wyjściowy. Jeśli założymy, że nie mamy umowy z aktualnym cennikiem, z pomocą może nam przyjść rachunek za gaz ziemny, z którego odczytamy potrzebne nam informację czyli:

  • stawka jednostkowa za 1 kWh gaz ziemnego – wysokość opłaty za paliwo gazowe
  • wysokość opłaty abonamentowej, która comiesięcznie jest doliczana do naszego rachunku

Jeśli nie mamy dostępu do rachunku za gaz, zawsze możemy sprawdzić aktualne ceny gazu dla firm w internecie. Do bieżąco aktualizowanych stron, na których znajdziemy takie informacje należy www.zmianasprzedawcygazu.pl Tam szukając po nazwie swojego sprzedawcę np. PGNiG dowiemy się ile zapłacimy w jakiej taryfie gazowej.

Zakładamy, że poradziliśmy sobie i mamy wiedzę na temat naszej ceny gazu ziemnego. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie cennika, który otrzymaliśmy pod następującymi względami:

  • czy podane stawki za kWh gazu ziemnego zawierają obowiązkową akcyzę
  • czy jest podana wysokość comiesięcznej opłaty abonamentowej
  • jak długo przedstawione na dokumencie stawki obowiązują tzn. czy przez cały okres obowiązywania umowy czy tylko np. przez pierwsze 12 miesięcy i przy dłuższej umowie cennik zostanie zmieniony

Cennik gazu dla firm ze wszystkimi taryfami

Pamiętać też trzeba, o zróżnicowaniu ceny gazu ziemnego w zależności od grupy taryfowej w jakiej się rozliczamy. Cennik gazu dla firm może pokazywać bardzo atrakcyjną cenę w taryfie z dużym zużyciem gazu np. W-4 lub W-5, a w przypadku niższych takich jak W-3 cena za kWh gazu ziemnego może być zdecydowanie wyższa