porównywarka cen gazu
Strona główna » Zużycie gazu w firmie
Oferty gazu ziemnego dla firmy

Zużycie gazu w firmie

Zużycie gazu w firmie (do ogrzewania) to jedna z najczęstszych bolączek z jakimi przyjdzie zmierzyć się przedsiębiorcy w okresie zimowym. Nowe technologie, a więc w tym wypadku ogrzewanie gazem są oczywiście bardziej ekologiczne, ale niekoniecznie tanie. Jednakże przy rozsądnym zaplanowaniu całej instalacji, a potem efektywnym jej wykorzystaniu koszta te wcale nie są straszne. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Zużycie gazu w firmie – od czego zależy?

Zużycie gazu w firmie zależy od kilku czynników. Niektóre muszą wystąpić razem, gdyż wspólnie na siebie oddziałują. Inne z kolei mogą wystąpić pojedynczo. Jednym z głównym czynników, które wpływają na stopień zużycia gazu w firmie jest oczywiście powierzchnia, którą trzeba ogrzać. Mniejsze pomieszczenia co oczywiste szybciej się nagrzewają. Jednakże wbrew pozorom nie koniecznie musi to być taniej. Pracownicy w małym biurze mogą często przechodzi pomiędzy pomieszczeniami, wietrzyć je przez co proces nagrzewania trzeba rozpoczynać od nowa. W firmach bardzo często ogrzewanie włączone jest cały czas, nawet po zakończeniu pracy! Konieczne jest więc edukowanie w tym zakresie swoich podwładnych. Większe pomieszczenia z kolei takie jak chociażby hale produkcyjne mogą nie wymagać dużej ilości energii do ogrzania. Ciepło mogą dać np. maszyny znajdujące się w środku. Warto również pomyśleć o ociepleniu całego budynku.

Zużycie gazu w małej i dużej firmie – jakie koszta?

Oczywiście najważniejszym czynnikiem, który bierzemy pod uwagę przy wyborze sprzedawcy gazu jest oczywiście cena. Pierwszą poważną inwestycją jest oczywiście założenie całej instalacji. Nie radzimy na niej oszczędzać, gdyż większy wydatek to mniejsze koszta eksploatacji, a także mniejsze zużycie gazu potrzebnego do ogrzania budynku. Rynek został na dobre uwolniony kilka lat temu, więc teraz możemy wybierać spośród wielu interesujących dostawców gazu do naszej firmy i domu. Pomaga w tym porównywarka cen prądu i gazu Optimal Energy. Za jej pośrednictwem sprawdzicie ceny gazu w swoim rejonie, poradniki, a także wszelkie informacje które ułatwią zmienić firmę energetyczną w naszym przedsiębiorstwie, niezależnie czy jest ono duże, czy małe.