Zbiornik na gaz płynny to jedna z podstawowych składowych instalacji gazu płynnego. W przypadku wyboru tego źródła zasilania nie musimy martwić się o przyłącze gazu ziemnego do zewnętrznej infrastruktury. Działamy tylko i wyłącznie w obrębie terenu własnej firmy.
Jak duży powinien być zbiornik na gaz płynny?
Wszystko zależy od zapotrzebowania firmy. Tak jak we wstępnie napisaliśmy duży zbiornik gazu płynny to nie tylko wyższa cena, a co za tym idzie konieczność nie tak częstych dostaw gazu płynnego do naszego domu. Wybór takiego, a nie innego zbiornika ma wpływ także na inny bardzo ważny czynnik – maksymalny pobór ciągły. Jeśli zużycie gazu w naszej firmie nie jest wysokie tzn. miesięczne rachunki oscylują wokół wartości 1000 -1500 zł, ale posiadamy maszyny, które cyklicznie potrzebują jednorazowego dużego „zastrzyku” gazu płynnego to nie możemy pozwolić sobie na skorzystanie z najmniejszej dostępnej na rynku opcji. Właśnie ze względu na drugi czynnik, który decyduje o odpowiednim doborze zbiornika na gaz płynny.
Jakie standardowe wymiary ma zbiornik na gaz płynny?
Najbardziej podstawowym wymiarem jaki posiada zbiornik na gaz płynny to pojemność 2700 litrów. Wariant dostępny jest zarówno w przypadku zbiorników naziemnych jak również podziemnych.
Większe jednostki charakteryzują się tym, że można je łączyć w zespoły 2 i 3 połączonych ze sobą zbiorników. Wymiary większych jednostek są następujące:
- 4 850 litrów
- 6 700 litrów
Łącząc w największej opcji 3 zbiorniki po 6 700 litrów uzyskujemy największą dostępną w ogólnych ofertach sumaryczną pojemność zbiorników na gaz płynny przekraczającą 20 000 litrów. Cysterny z paliwem dla porównania jednorazowo przewożą ok. 30 tys. litrów płynów. Możemy dzięki temu złapać skalę wielkości zbiorników
Zbiornik na gaz płynny finansowany z zewnątrz
W przypadku chęci zakupu zbiornika (lub zbiorników) na gaz płynny. Mamy wybór kilku opcji. Od standardowego kredytu na całą instalację, przez możliwość wzięcia instalacji w dzierżawę, po wliczanie kosztów instalacji w cenę spalanego paliwa. Każda z opcji ma swoje plusy i minusy. Oczywiście największe rabaty można uzyskać płacą gotówką lub przelewem z góry za zbiornik