porównywarka cen gazu
Strona główna » Taniej kupić prąd i gaz razem czy osobno?
Sprzedawcy gazu ziemnego

Taniej kupić prąd i gaz razem czy osobno?

Odpowiedź na pytanie: Taniej kupić prąd i gaz razem czy osobno? Zadaje sobie coraz więcej osób zainteresowanych tematyką zmiany sprzedawcy prądu i gazu.  Tzw. oferty dual fuel coraz częściej promowane są przez przedsiębiorstwa zajmujące się handlem zarówno prądu jak i gazu ziemnego.

Dlaczego warto kupić prąd i gaz razem

Przede wszystkim dla wygody. Jeden rachunek za prąd i gaz to oszczędność na opłatach oraz mniej pamiętania o tym jakie opłaty mamy jeszcze do uregulowania. W przypadku klientów indywidualnych to możliwość skorzystania z dedykowanych ofert przygotowanych specjalnie przez sprzedawców gazu ziemnego.

Dlaczego warto kupić prąd i gaz osobno

Trochę więcej napiszemy o tym dlaczego z tego typu ofert skorzystać nie warto. Często jest tak, że sprzedawcy reklamując ofertę gdzie jednocześnie możemy zmienić sprzedawcę gazu i prądu podają korzyści wynikające z niższych cen np. tylko prądu. Gaz otrzymujemy np. w takiej samej cenie jak w obecnej ofercie, a przecież przy zmianie sprzedawcy zarówno prądu jaki i gazu możemy płacić mniej.

W przypadku problemów nowego (alternatywnego sprzedawcy prądu i gazu), oczywiście nie zostaniemy pozbawieni dostaw prądu i gazu, ale przez okres wyboru innego sprzedawcy możemy zostać przeniesieni na tzw. zasilanie rezerwowe, co skutkuje dużo wyższymi cenami jednostkowymi energii elektrycznej i gazu ziemnego.

tani gaz

Kiedy będziemy mieli pewność czy taniej kupić prąd i gaz razem czy osobno?

Właściwie tylko i wyłącznie po przeanalizowaniu konkretnej oferty. Jednoczesny zakup energii od jednego dostawcy wcale nie musi się wiązać z wyższymi cenami za prąd czy za gaz. Być może sprzedawca, dzięki temu, że przy okazji zdecydowaliśmy się na zakup drugiej usługi (koszt pozyskania klienta jest bardzo wysoki) podzieli się z nami swoimi oszczędnościami i zaproponuje naprawdę super warunki handlowe.

Pamiętajmy, że przede wszystkim sami musimy zadbać o jakość oferty na jaką się zdecydujemy. Pomocne w tym będą jak najbardziej np. porównywarki cen energii czy też portale opisujące jakość i atrakcyjność konkretnej oferty.

Porownywarka

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz