porównywarka cen gazu
Strona główna » Jeden rachunek za prąd i gaz
Sprzedawcy gazu ziemnego

Jeden rachunek za prąd i gaz

Do czynienia z sytuacją, kiedy jedna firma wystawia jeden rachunek za prąd i gaz mamy w przypadku podjęcia decyzji o zakupie energii (prądu i gazu) od tego samego dostawcy. Początkowo, w standardowych warunkach tzw. sprzedawcami z urzędu są inne podmioty. Dlatego taka sytuacja może mieć miejsce tylko i wyłącznie wtedy, kiedy zdecydujemy się na zmianę sprzedawcy prądu lub gazu.

Jeden rachunek za prąd i gaz robi różnicę w ofercie

Często oferty sprzedawców prądu i gazu są bardzo zbliżone – szczególnie w przypadku gospodarstw domowych, ze względu na niewielkie zużycia energii często o opłacalności danej oferty decydują detale. Do takich detali można zaliczyć przysyłanie jednej FV za prąd i gaz. Zyskujemy wtedy przede wszystkim na kosztach związanych z obsługą płatności. Przy umowach zawieranych na 36 miesięcy (3 lata) może to nam dać nawet 100 zł oszczędności.

W przypadku firm, ten zysk wynikający z posiadania jednego rachunku za prąd i za gaz może być odczuwalny dużo mniej wyraźnie. W większości oferty sprzedawców prądu i gazu są na tyle zróżnicowane cenowo. Do tego wielkość zużycia energii w firmach jest dużo większa, że oszczędności wynikające ze zmiany sprzedawców gazu i prądu są bardzo wyraźnie zaznaczone. Więcej o tym jak wygląda jeden rachunek za gaz znajdziecie po tym linkiem: https://zmianasprzedawcygazu.pl/rachunek-za-gaz/

Jak wygląda jeden rachunek za prąd i gaz

Większość z nas patrząc na osobny rachunek za prąd i osobny za gaz ma problem z „połapaniem się” o co w nim chodzi. Szybko szukamy finalnej kwoty do zapłaty i na tym nasz kontakt z rachunkiem się kończy. Czy umieszczenie na jednym dokumencie zupełnie utrudni nam jego odczytanie? Nie koniecznie. Zazwyczaj sprzedawcy energii (prądu i gazu) bardzo wyraźnie oddzielają kwoty do zapłaty związane ze zużyciem prądu i ze zużyciem gazu ziemnego. W centralnym punkcie na pierwszej lub ostatniej stronie umieszczając finalną kwotę do zapłaty.

Tak jak wspomnieliśmy w artykule. Jeden rachunek za prąd i gaz zrobi różnicę o odbiorze oferty na pewno dla klientów indywidualnych w przypadku firm sprawa nie ma aż takiego dużego znaczenia