porównywarka cen gazu
Strona główna » Zmiana sprzedawcy prądu i gazu
Sprzedawcy gazu ziemnego

Zmiana sprzedawcy prądu i gazu

Zmiana sprzedawcy prądu i gazu w każdym miesiącu zyskuje swoich zwolenników. Rynek w Polsce początkowo liberalizowany był tylko pod kątem energii elektrycznej. Z czasem dopuszczono także możliwość zmiany sprzedawcy gazu. Co składnia odbiorców indywidualnych do zmiany i jak rynek energii zmieniał się na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Zmiana sprzedawcy gazu i prądu w domu

Początkowo oferty kierowane przez sprzedawców prądu i gazu były dedykowane dla firm. W późniejszych okresie czasu zaczęto interesować się klientami indywidualnymi. Po upływie kolejnych miesięcy na rynku pojawiła się oferta zmiany sprzedawcy gazu dla firm, a niedługo potem dla gospodarstw domowych.

Bardzo podobnie wyglądała sytuacja związana z usługami jakie świadczyły firmy energetyczne. Początkowo część zajmowała się tylko i wyłącznie sprzedażą energii elektrycznej, a część tylko sprzedażą gazu ziemnego. Po prawie pełnej liberalizacji sytuacja wygląda tak, że w zdecydowanej większości przypadków sprzedawcy gazu ziemnego sprzedają także energię elektryczną.

Taka sytuacja przełożyła się także na oferty kierowane do finalnych odbiorców. Coraz popularniejsze stały się oferty dzięki którym przy jednym spotkaniu z handlowcem, wizycie w biurze sprzedawcy możemy zmienić na tańszego zarówno sprzedawcę prądu jak i sprzedawcę gazu ziemnego. O plusach i minusach jednoczesnego podpisania umowy z jednym dostawcą energii pisaliśmy już na naszym blogu.

Jak wygląda zmiana sprzedawcy prądu i gazu?

Sam proces zmiany sprzedawcy energii (czy to prądu czy gazu) wygląda praktycznie identycznie jak podpisanie umowy na telefon. Ważne z punktu widzenia klienta jest cena jaka widnieje na umowie + czas obowiązywania umowy oraz warunki jej przedłużenia/rozwiązania.

W przypadku podpisania jednoczesnej umowy na dostawy zarówno prądu jak i gazu ziemnego sprawa wygląda podobnie, ale:

  • umowa na prąd i na gaz są to niezależne dokumenty, które podpisujemy oddzielnie
  • warunku umów ustalamy indywidualnie do gazu ziemnego oraz indywidualnie do prądu

Cała reszta formalności jest identyczna. Umowy możemy podpisać na jednym spotkaniu. Odczyty liczników i termin wejścia w życie osobnych umów może być również różny i zależeć od np. czasu wypowiedzenie umowy na poszczególne źródło energii.

Porownywarka

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz