porównywarka cen gazu
Strona główna » Oferty dual fuel
Ceny gazu ziemnego

Oferty dual fuel

porównanie cen gazu ziemnego do firmy

Oferty dual fuel to nic innego jak propozycje sprzedawców gazu ziemnego i prądu mające na celu zachęcić potencjalnych klientów do zakupu obu źródeł energii od jednego sprzedawcy. Jakie są wady i zalety takie rozwiązania szczególnie w odniesieniu do odbiorców biznesowych?

Oferty dual fuel dla domu

W przypadku gospodarstw domowych tak jak wcześniej pisaliśmy na naszych stronach największą zaletą zakupu prądu i gazu od tego samego sprzedawcy jest jeden rachunek za prąd i gaz. Często oszczędności na opłatach za uregulowanie rachunku w jakiejś placówce, czy koszty przelewu bankowego mogą decydować o opłacalności danej oferty.

Oferty dual fuel dla firm

W przypadku firm sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, przez co trzeba szczególnie uważać jeśli zdecydujemy się na wybór takiej właśnie oferty. Dlaczego? Przede wszystkim odpowiedzmy sobie na kilka podstawowych pytań:

  • czy koszty związane z zakupem energii elektrycznej i gazu ziemnego są na tym samym poziomie?

Odpowiedź na to pytanie może okazać się kluczowa. W skrócie: sprzedawcy często stosują zabieg polegający na np. dodatkowym obniżeniu ceny zakupu gazu np. o dodatkowe 10 zł/MWh jeśli właściciel firmy zdecyduje się podpisać także umowę na dostawy gazu. Sama oferta sprzedaży gazu jest lepsza od obecnie posiadanej, ale nie najlepsza na rynku. Za to w przypadku dodatkowego rabatu na energię elektryczną lepszej oferty nie znajdziemy. I teraz jeśli gaz ziemny zużywamy tylko do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a prądu zużywamy w ilościach setek MWh to ten układ jest jak najbardziej korzystny dla klienta. W przeciwnym razie, jeśli więcej płacimy za gaz ziemny niż za prąd to taka oferta nie jest dla nas.

Jaki wniosek z tego płynie. W większości ofert dual fuel dla firm cen tylko jednego źródła energii jest bardzo korzystna. Drugi, chodź z pewnością jest tańszy od obecnie płaconych stawek może być zdecydowanie bardziej korzystny.

Oferty dual fuel dla firm raczej niekorzystne

W zdecydowanej większości bardziej opłaca się osobno poszukać ofert na sprzedaż gazu ziemnego i osobno na sprzedaż prądu.