porównywarka cen gazu
Strona główna » Ceny prądu i gazu w Polsce. Gdzie zapłacimy najmniej?
Ceny gazu ziemnego

Ceny prądu i gazu w Polsce. Gdzie zapłacimy najmniej?

Ceny prądu i gazu w Polsce w zdecydowanej większości nie zależą do miejsca, w którym mieszkamy. Szczególnie ta reguła dotyczy opłat związanych ze sprzedażą gazu ziemnego lub prądu. W przypadku opłat dystrybucyjnych tak nie jest. Wszystko zależy do obowiązujących stawek dystrybucyjnych. Te z kolei zależą od Operatora Systemu Dystrybucyjnego, u którego mamy punk poboru energii elektrycznej lub gazu ziemnego. W przypadku dystrybucji gazu ziemnego i prądu kupić możemy je tylko i wyłącznie oddzielnie – od różnych podmiotów zajmujących się dystrybucją

Ceny prądu i gazu w Polsce w różnych miastach

Sprawdźmy czy różnice w wysokościach rachunku za gaz ziemny i prąd w zależności od miasta w jakim mieszkamy są znaczące. W przypadku gazu ziemnego mieszkańcy Poznania, Wrocławia, Warszawy, Gdańska czy Rzeszowa zapłacą tyle samo. Wszytko wynika z faktu obowiązującego w Polsce monopolu dotyczącego ponad 95% powierzchni Polski. Monopod dystrybucji gaz ziemnego ma jedna ze spółek zależnych w grupie PGNiG.

Ceny prądu i gazu Poznań

Cena prądu jeśli chodzi o dystrybucję zależy w Poznaniu do grupy taryfowej w jakiej się rozliczamy. Stawki są ustalane przez Enea Operator oraz Urząd Regulacji Energetyki.

Ceny prądu i gazu Wrocław

W przypadku miasta Wrocław ceny prądu zależą od cennika firmy Tauon Dystrybucja. To ta firma obsługuje obszar od Dolnego Śląska po Małopolskę

Ceny prądu i gazu Warszawa

Warszawa w przypadku dystrybucji prądu i sprzedaży energii jest zależna od firmy Innogy – dawniej RWE. Stolica ma zdecydowanie najwyższe stawki urzędowe składające się finalnie na rachunek za prąd.

Ceny prądu i gazu Gdańsk

 

Firma Energa Operator to główny podmiot zajmujący się dostarczaniem prądu dla mieszkańców Gdańska i Trójmiasta, a także innych miast centralnej Polski, aż do granic województwa Wielkopolskiego i takich miast jak Kalisz czy Ostrów Wielkopolski

Ceny prądu i gazu Rzeszów

 

Polska Grupa Energetyczna – czyli PGE to Dystrybutor, który dostarcza prąd do mieszkańców wschodniej i częściowo także centralnej Polski. Co ciekawe, dzieli się on na kilka zakładów, mających pod sobą określony obszar Polski. Wewnątrz tych obszarów ustalane są różne ceny prądu. Zarówno dla odbiorców indywidualnych jak i firm.

Ceny prądu i gazu w Polsce dla domu i firmy

Jak się okazuje jeśli pod uwagę weźmiemy ceny z podziałem na firmy i gospodarstwa domowe to w przeliczeniu na 1 kWh sprzedawanego gazu lub prądu zdecydowanie mniej płacą odbiorcy biznesowi. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na b. duże ilości zużywanych kWh prądu i gazu w przeliczeniu na jednego odbiorcę. Koszty utrzymania i obsługi jednego klienta są dużo niższe niż w przypadku odbiorców indywidualnych.

 

Porownywarka

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz