porównywarka cen gazu
Strona główna » Niższe ceny gazu
Oferty gazu ziemnego dla firmy

Niższe ceny gazu

Jak uzyskać niższe ceny gazu? To pytanie zadają sobie właściciele wielu firm, szczególnie po okresie grzewczym. Coraz wyższe rachunki za gaz ziemny, do których zaczynamy się przyzwyczajać, wcale nie muszą z roku na rok wzrastać. Wszystko dzięki chwili czasu poświęconej na wybór innego sprzedawcy gazu ziemnego. To jednak nie jedyna droga do uzyskania niższych cen za gaz ziemny.

Niższe ceny gazu w firmie przy zmianie sprzedawcy gazu

To jeden z podstawowych sposobów na niższe faktury za gaz w firmie. Zmieniając sprzedawcę gazu ziemnego nie ponosimy żadnych kosztów związanych ze zmianą infrastruktury przesyłowej czy pomiarowej gazu ziemnego. Wystarczy poświęcić chwilę czasu na znalezienie ofert od 3-4 sprzedawców, porównać ceny za paliwo gazowe oraz opłatę abonamentową i wybrać najtańszego dostawcę. Czy cena gazu będzie zawsze bardziej korzystna przy zmianie sprzedawcy gazu? Wszystko zależy od oferty, w 90% przypadków tak właśnie będzie. Są na rynku oferty, które razem z zakupem gazu ziemnego od innej firmy dają dostęp do pakietów dodatkowych usług (medycznych, czy serwisowych) wtedy cena takich usług skalkulowania jest w koszcie za gaz ziemny. Konsekwencją czego jest wyższa cena za gaz ziemny. Każdy musi zdecydować jaka opcja będzie dla niego lepsza.

Inne sposoby na niższe ceny gazu ziemnego

Poza sferą warunków handlowych ważne jest także zużywanie samego gazu. Niższe ceny gazu to jedno, a niższa wartość na fakturze to drugie. Razem z ceną w parze powinno iść niższe zużycie gazu ziemnego. Każdy z właścicieli firmy powinien dbać o kulturę związaną ze zużywaniem gazu ziemnego np. do celów ogrzewania pomieszczeń. Chodzi przede wszystkim o takie czynności i inwestycje jak:

  • zakup termostatu, który sam będzie regulował temperaturę na piecu
  • wietrzenie pomieszczeń biurowych, w czasie wyłączonego ogrzewania gazowego
  • obniżanie temperatury w pomieszczeniach w sytuacji kiedy pracowników nie ma już w biurach
  • odpowiednia izolacja budynku

Powyższe przykładowe punkty niosą za sobą konieczność przeprowadzania inwestycji. Muszą być one skonsultowane z doradcą technicznym, tak aby ew. koszty inwestycyjne nie przerosły zysków uzyskanych przy optymalizacji zużycia gazu w firmie.