porównywarka cen gazu
Strona główna » Porównanie cen dostawców gazu
Ceny gazu ziemnego

Porównanie cen dostawców gazu

Osoby decydujące się na korzystanie z błękitnego paliwa na pewnym etapie poszukiwania muszą zdecydować się na podmiot, z którym podpiszą finalną umowę. Rynek dostawców i sprzedawców gazu rozwija się cały czas i podmiotów dostarczających gaz nie tylko w Polsce, ale i na świecie nie brakuje. Trzeba pamiętać, że każdy rynek rządzi się swoimi prawami. Poniżej podpowiadamy na co zwracać uwagę jeśli będziemy się chcieli zaopatrzyć w odpowiedni rodzaj paliwa.

Porównanie cen dostawców gazu ziemnego

Zacznijmy od segmentu rynku gazu ziemnego. To najbardziej popularny obszar dotykający bezpośrednio największą grupę Polaków. Chcąc porównać ceny gazu ziemnego musimy pamiętać, że:

  • koszty dystrybucji gazu ziemnego w danej lokalizacji będą zawsze na tym samym poziomie bez względu na sprzedawcę, którego wybierzemy
  • zmiana sprzedawcy gazu ziemnego jest bezpłatna
  • zmianie ulegnie cena za kWh gazu ziemnego oraz comiesięczna opłata abonamentowa
  • podpisując umowę nie musimy zawierać dodatkowych umów na świadczenia towarzyszące takie jak np. dodatkowa opieka medyczna czy też usługi fachowców

W Polsce jest ponad 100 podmiotów posiadających koncesję na obrót paliwem gazowym. Wybór jest bardzo duży.

Porównanie cen dostawców gazu płynnego

W przypadku gazu płynnego nie tylko cena za gaz odgrywa najważniejszą rolę. Zwrócić uwagę trzeba także na następujące koszty:

  1. kosz budowy/dzierżawy instalacji gazu płynnego
  2. koszty dostaw gazu

Pod uwagę trzeba wziąć także czas dostaw i sposób rozliczeń z dostawcą. Wielu dostawców w swoich ofertach ma rozwiązania polegające na rozliczaniu w oparciu o faktyczne zużycie gazu płynnego.

Porównanie cen dostawców gazu w butlach

W przypadku dostaw gazu w butlach sprawa jest bardzo prosta zakładając, że odbiór butli realizujemy we własnym zakresie, porównując dostawców zwracać uwagę powinniśmy tylko i wyłącznie na koszt nowej butli.

Porównanie cen dostawców gazu LPG na stacji

W ostatnim przypadku dynamika zmian ceny jest największa. Porównując ceny gazu LPG na stacjach pod uwagę trzeba wziąć średnie ceny z przekroju czasu, dynamikę wprowadzania podwyżek i oczywiście jakość gazu jaką tankujemy na podstawie przejechanych kilometrów. Trudno znaleźć tutaj inną metodę niż metodę prób i błędów.