porównywarka cen gazu
Strona główna » Najtańszy gaz i prąd w Polsce. Sprawdź od kogo!
Ceny gazu ziemnego

Najtańszy gaz i prąd w Polsce. Sprawdź od kogo!

jak porównać ceny gazu ziemnego

Osoby interesujące się zmianą sprzedawcy prądu i gazu zaczynają analizę tematu od określenia ile obecnie płacą za prąd i gaz. Znając swój punkt odniesienia zaczynają szukać informacji w jaki sposób sprzedawcę energii można zmienić. Jak się szybko okazuje nie jest to ani trochę skomplikowane. Dzięki temu mogą przejść do szukania ofert. Najtańszy gaz i prąd w Polsce dostępny jest dla każdego odbiorcy energii, bez względu na jego miejsce zamieszkani. Co jeszcze powinni wiedzieć właściciele firm, którzy poważnie myślą o zmianie sprzedawcy gazu i prądu?

Najtańszy gaz i prąd w Polsce dla firm

Reguła obowiązująca na innych rynkach, a mówiąca o tym, że duży może więcej sprawdza się także na rynku energii. Najtańszy gaz i prąd w Polsce dostępny jest dla największych firm, zużywających największe ilości energii. Im więcej zużycia kWh przypadających na jeden podmiot, tym cena gazu ziemnego i prądu będzie niższa. Dużo oczywiście zależy od samych zdolności negocjacyjnych osób reprezentujących firmę, ale zasada o której piszemy jest jak najbardziej prawidłowa.

W jaki sposób wybrać najtańszy gaz i prąd? Nie jest to takie łatwe jak się może wydawać. Porównywanie ceny kWh to nie wszystko. Jeśli skupimy się na tym czynniku możemy się bardzo rozczarować. Zestawiając ceny prądu i gazu pod uwagę trzeba wziąć następujące aspekty:

  1. Czy cena kWh energii elektrycznej zawiera wszystkie tzw. świadectwa pochodzenia oraz akcyzę?
  2. Czy oferta zawiera dodatkowe opłaty takie jak comiesięczną opłatę abonamentową?

Czynnikami nie związanymi z samą ceną prądu i gazu, a równie ważnymi są następujące aspekty:

  • terminy płatności rachunku
  • rozliczenie na podstawie faktycznego zużycia energii

Najtańszy gaz i prąd w Polsce dla firm będzie jeszcze tańszy

Czy rok 2018 będzie dla przedsiębiorców rokiem lepszym pod kątem kosztów związanych z opłacaniem rachunków za prąd czy gaz? Jak się okazuje podwyżek w tym obszarze możemy nie uniknąć. Najwięksi gracze na rynku do których możemy zliczyć Tauron, PGNiG czy Enea chcą podnieść ceny, w związku z czym warto już teraz zastanowić się czy zmianę sprzedawcy energii nie przeprowadzić do końca obecnego roku.