porównywarka cen gazu
Strona główna » Najpopularniejsze taryfy prądu i gazu
Ceny gazu ziemnego

Najpopularniejsze taryfy prądu i gazu

Sprzedawcy energii elektrycznej i gazu ziemnego oferują taryfy sprzedaży. Grupy taryfowe energii elektrycznej dopasowywane są do indywidualnych oczekiwań klienta, natomiast taryfy gazu ziemnego do rocznego zużycia paliwa gazowego. Najpopularniejsze taryfy prądu i gazu to G11 i G12 w przypadku energii elektrycznej i W-1, W-2, W-3 i W-4 w przypadku paliwa gazowego.

Najpopularniejsze taryfy prądu

Grupa taryfowa G11 jest najczęściej wybieraną taryfą wśród klientów indywidualnych. Taryfa ta cechuje się stałą ceną energii w ciągu całej doby i całego tygodnia. Taryfa G11 stworzona została z myślą o tych użytkownikach prądu, którzy korzystają z energii równomiernie. Z kolei taryfa G12 jest rozwiązaniem najbardziej optymalnym dla tych użytkowników, którzy często korzystają z energii elektrycznej w godzinach nocnych. Grupa taryfowa G12 jest rozliczna według stref czasowych. Strefa nocna jest tańsza, a strefa dzienna droższa.

Najpopularniejsze taryfy gazu

Grupa taryfowa W-1 jest ofertą dla tych odbiorców gazu ziemnego, którzy w ciągu roku nie zużywają więcej gazu niż 3350 kWh/rok. Grupa taryfowa W-1 jest przeznaczona dla tych mieszkań, w których korzysta się tylko z jednego urządzenia gazowego np. kuchenki gazowej. Grupa taryfowa W-2 przeznaczona jest konsumentów, którzy rocznie zużywają gaz ziemny w granicach 3350 kWh/rok – 13350 kWh/rok. Taryfa W-2 powstała z myślą o odbiorcach, którzy w gospodarstwach domowych posiadają dwa urządzenia gazowe, np. kuchenki gazowe i piecyki gazowe wieloczerpalne. Taryfa W-3 pomyślana została dla tych użytkowników, którzy w ciągu roku rozliczeniowego zużywają 13350 kWh/rok – 88900 kWh/rok. Ta taryfa przeznaczona jest dla gospodarstw domowych, gdzie korzysta się z trzech urządzeń gazowych: kuchenek gazowych, piecyków gazowych wieloczerpalnych oraz ogrzewania gazowego. Taryfa W-4 przeznaczona jest dla odbiorców zużywających gaz w ciągu roku ponad 88900 kWh/rok. Ta grupa taryfowa jest dla konsumentów, którzy w swoich mieszkaniach mają wiele urządzeń gazowych, a ich zużycie energii przekracza przytoczoną wartość.

Najpopularniejsze taryfy prądu i gazu

Tutaj dowiesz się czy taniej kupić prąd i gaz razem czy osobno?