porównywarka cen gazu
Strona główna » Jak porównać oferty gazu u jednego sprzedawcy?
Ceny gazu ziemnego

Jak porównać oferty gazu u jednego sprzedawcy?

Oferta gazu dla domu i firmy
Oferta gazu

Jeśli szukamy dobrego sprzedawcy gazu powinniśmy znaleźć z porównywarki. Można ją łatwo znaleźć w Internecie. Dzięki niej znajdziemy najlepszą ofertę gazu, skierowaną do domu lub firmy. Przy korzystaniu z wyszukiwarki, będziemy musieli wybrać miejsce poboru gazu i roczne zużycie gazu.

Zalety porównywarki

Warto znaleźć stronę, która jest na bieżąco aktualizowana, tak jak na przykład z porównywarki cen gazu OptimalEnergy. Nie wszystkie firmy podpisują umowę z klientami indywidualnymi, niektórzy współpracują tylko z klientami instytucjonalnymi. Warto korzystać z takiej porównywarki, aby nie przepłacać. Dzięki niej łatwo znajdziemy idealnego dla siebie sprzedawcę gazu. Na rynku działa obecnie aż kilkudziesięciu podmiotów, dlatego warto wybrać taki, który będzie dostosowany do naszych potrzeb.

Największym dostawcą gazu w Polsce jest PGNIG. Jeśli jesteśmy klientem indywidualnym możemy korzystać z taryfy W-1, W-2 lub W-3. To, do jakiej taryfy będziemy należeć zależy od naszego rocznego zużycia gazu. W PGNIG wariant zależy od ilości zużytego paliwa. PGNIG bierze ponadto pod uwagę miejsce odbioru paliwa gazowego i rodzaj paliwa.

Gaz w PGNIG

W naszym kraju dominuje jeden sprzedawca. Większość Polaków korzysta właśnie z PGNIG. Liberalizacja gazu jest bardzo skomplikowana. Nie mamy jeszcze konkurencyjnego rynku. Mało osób zmienia sprzedawcę gazu. Warto jednak zwrócić uwagę na konkurencyjność ofert. Co prawda nie jest tak szeroki, jak w przypadku dostawców prąd. Jednak możemy zdecydować się na inny podmiot niż dominujący. Powinniśmy zastanowić się dokładnie nad dostawcą gazu.