Gaz ziemny staje się coraz bardziej popularną formą ogrzewania naszym mieszkań i domów. Zalet ma dużo, wadę za naszego bezpośredniego punktu widzenia przede wszystkim jedną – cenę 🙂 Nie zmienia to jednak faktu, że osoby, które zdecydowały się na ogrzewanie gazowe raczej w najbliższym czasie tego nie zmienią. Czy w takim razie gaz dla domu to był zły wybór?
Gaz dla domu zalety i wady
Osoby budujące swój własny dom bardzo często długo zastanawiają się nad wyborem właściwego paliwa, którym będą mogły ogrzewać swoje własne „M”. Wtedy to bierze się zazwyczaj kartkę papieru i porównuje dostępne na rynku rozwiązania. Kiedy dochodzimy do pozycji: gaz dla domu zaczynamy wypisywać korzyści i minusy takiej instalacji:
Naszym zdaniem do największych zalet ogrzewania gazowego możemy zaliczyć:
- wygoda – nie wymaga od nas w trakcie eksploatacji żadnego nakładu pracy
- dostępność rozwiązań – wybór sprzętu, rodzaju pieca, czy ma ogrzewać dom czy tylko ciepłą wodę użytkową, wysoka jakość montażu i sprzętu
- cena samej instalacji (pieca i armatury) nie odbiega od kosztów zakupu innych rodzajów piecy czy grzejników
Do największych wad związanych z wyborem ogrzewania gazowego możemy zaliczyć:
- cenę jaka przyjdzie nam zapłacić za ogrzanie mieszkania
- wcześniej musimy oczywiści zorientować się czy gaz jest w naszej okolicy dostępny i doprowadzony 🙂
Gaz dla domu – wybór dostawcy (sprzedawcy) gazu
Jeśli jednak zdecydujemy się na ogrzewanie gazowe możemy zacząć szukać rozwiązania dla wysokiego kosztu paliwa gazowego. Z pomocą przyjdzie nam przede wszystkim możliwość zmiany sprzedawcy gazu.
Zacząć należy już w momencie podpisania pierwszej umowy z tzw. sprzedawcą z urzędu. W umowie musi pojawić się zapis dotyczący wypowiedzenia umowy np. z okresem 1 m-c. Nie dajmy się złapać na podpisanie umowy na czas określony np. 24 lub 36 miesięcy lub długi okres wypowiedzenia umowy wynoszący np. pół roku. dzięki temu będziemy mogli już w kolejnym miesiącu zdecydować się na zmianę sprzedawcy gazu.
Kogo wybrać? Najlepiej skorzystać z porównywarki cen gazu ziemnego, gdzie w łatwy sposób porównamy cenę paliwa gazowego jaką mamy na umowie do oferty jaką chce nam przedstawić inny sprzedawca.
Pamiętaj, że zmieniając sprzedawcę gazu dalej będziesz otrzymywać jeden rachunek za gaz dla domu. Nie będzie podziału na rachunek za dostarczenie i sprzedaż gazu co bardzo ułatwia późniejsze rozliczenia.
Dodaj komentarz