porównywarka cen gazu
Strona główna » Cena za gaz ziemny
Oferty gazu ziemnego dla domu

Cena za gaz ziemny

Cena za gaz ziemny

Cena za gaz ziemny dla większości z nas wydaje się być ceną, na którą nie mamy wpływu. Tak było do roku 2013. Wszystko przez regulację wysokości ceny za m3 a obecnie za kWh przez polski rząd z ramienia Urzędu Regulacji Energetyki, które jest podległe pod Ministerstwo Gospodarki. Czasy się na szczęście zmieniły dzięki czemu możemy mieć wpływ na to ile za gaz ziemny w naszym mieszkaniu czy firmie płacimy.

Najlepsza cena za gaz ziemny w porównywarce cen?

Dlaczego tak ważną rolę w liberalizacji rynku gazu w Polsce, ale także w innych krajach Europy odgrywają porównywarki cen? Dlatego, że wielu z nas dzięki takim aplikacją może szybko zweryfikować, czy znaleziona lub zaproponowana cena prądu przez różne firmy jest naprawdę atrakcyjna. Każda porównywarka cen gazu daje szacunkowy obraz oszczędności jakie jesteśmy w stanie uzyskać. Pisząc szacunkowe mamy na myśli błąd, który może powstać w wyniku podania niewłaściwie zużycia prądu jakie mamy, a nie w wyniku błędnie podanych stawek jakie w porównywarkach są umieszczane.

Szerzej o tym jak porównać ceny gazu ziemnego pisaliśmy we wcześniejszym wpisie na naszym portalu.

Nie pisaliśmy natomiast o tym, dlaczego warto skorzystać z pomocy porównywarki cen np. gazu czy prądu i tam zdecydować się pozostawić do siebie namiary w celu przedstawienia oferty?

Przede wszystkim dlatego, że sprzedawcy gazu, tak samo jak np. banki szukają nowych obszarów reklamy – dobrej reklamy. Dobra reklama to taka, w której potencjalny klient widzi w firmie reklamującej się lidera rynku. Liderem rynku w porównywarkach mogą być tylko i wyłącznie te firmy, które w zestawieniu cenowym wypadają najlepiej. Dlatego wielu sprzedawców zaczyna tworzyć dedykowane oferty pod porównywarki cen, między innymi ze względów wizerunkowych. Tak czy inaczej najlepiej na takim rozwiązaniu wychodzi klient, który ma możliwość skorzystania z takiej oferty.

Cena za gaz ziemny dla nowych ofert musi być bardziej atrakcyjna

… przez cały okres trwania umowy, tylko wtedy taka zamian będzie korzystna. Warto doczytać warunki umowy dot. gwarancji ceny za gaz i wybierać oferty z najniższą ceną. Tutaj jakość nie ma znaczenia dlatego, że wybór sprzedawcy nie ma absolutnie nic wspólnego z tym jaki gaz do nas popłynie. To zadanie naszego dystrybutora, który zawsze pozostanie niezmienny