porównywarka cen gazu
Strona główna » Dostawcy gazu w butlach w Polsce
Sprzedawcy gazu ziemnego

Dostawcy gazu w butlach w Polsce

Dostawcy gazu w butlach w Polsce mają swoje punkty dystrybucyjne praktycznie w każdej miejscowości. Jak rynek dostaw gazu w butlach zmieniał się w ciągu ostatnich lat? Bardzo, początkowo był problem z dostawami i terminami odbioru butli z gazem. Teraz wszystko się zmieniło. Na lepsze dla klienta

Dostawcy gazu w butlach w Polsce

W Polsce głównych graczy na rynku dostaw buli z gazem mamy kilku. To oni miedzy siebie podzielili rynek. Pisząc o podziale rynku mamy na myśli podpisywanie umów z finalnymi dystrybutorami butli gazowych, bo to oni odpowiadają za końcową sprzedaż gazu w butlach w Polsce.

Dostawcy gazu w butlach w Polsce są zlokalizowani szczególnie w mniejszych miejscowościach lub tam gdzie dostępu do sieci dystrybucji gazu ziemnego nie ma. Rozwój sieci dystrybucyjnej gazu ziemnego ogranicza obszar zainteresowania usługami związanymi z dostawami butli z gazem.

Jeszcze nie tak dawno, w celu otrzymania nowej butli z gazem trzeba było wykonać telefon, poczekać za dostawą i wtedy samemu udać się do punktu wymiany. Dzisiaj standardy są już zupełnie inne. To finalni dostawcy dowiozą butlę z gazem pod wskazany adres i to jeszcze w tym samym dniu. Konkurencja na rynku dostawców gazu w butlach jest i co najważniejsze. Punkty dystrybucji poszerzyły obszary dostaw do klienta, przez co nie ma już praktycznie sytuacji gdzie jesteśmy skazani na jednego dostawcę gazu.

W Polsce tak jak wspomnieliśmy mamy kilku najbardziej znanych dużych dostawców butli z gazem. Zaliczamy do nich:

  • Firma GASPOL
  • NOVATEK
  • AXAN

Punkty dystrybucyjne od nich właśnie zaopatrują się w zbiorniki i butle które później sprzedają do klientów końcowych.

Najlepsi dostawcy gazu w butlach w Polsce

Mianem najlepszych dostawców gazu w butlach można określić te podmioty, które stosują bardzo konkurencyjne ceny, mają gaz bardzo dobrej jakości. Niestety jako śmiertelnicy sami nie będziemy w stanie określić czy dany gaz jest dobry czy zły przy jego zakupie. Najlepszym wyznacznikiem jest czas na jaki dana butla nam starcza. Dodatkowymi czynnikami decydującymi o jakości dostawcy gazu to brak pobierania kaucji za butlę z gazem, a także szybka darmowa dostawa butli do domu