porównywarka cen gazu
Strona główna » Dostawcy gazu porównanie
Ceny gazu ziemnego

Dostawcy gazu porównanie

Dostawcy gazu porównanie to nie taka prosta sprawa. W praktyce nie tylko cena oferowana na starcie umowy za kWh, kg, m3 czy litr powinna być kluczowa. Jest szereg innych czynników, które tak naprawdę decydują o tym, który dostawca gazu jest najlepszy.

Dostawcy gazu porównanie gaz ziemny

W przypadku porównywania dostawców gazu ziemnego zajmujących się handlem w oparciu o zasadę wolnorynkową TPA, podstawowymi kryteriami jakie powinniśmy się kierować przy wyborze nowego są:

  1. Cena kWh za zużyte paliwo gazowe, a także wysokość comiesięcznej opłaty abonamentowej
  2. Czy cena gazu ziemnego jest stała w ciągu całego okresu obowiązywania umowy
  3. Jaki jest okres wypowiedzenia umowy
  4. Czy mamy dostępny pakiet usług dodatkowych

Wielu sprzedawców stosuje różnego rodzaju sztuczki, które utrudniają na pierwszy rzut oka ocenę atrakcyjności oferty, dlatego warto skorzystać z porównywarek cen gazu ziemnego.

Dostawcy gazu porównanie gazu płynnego

W przypadku gazu płynnego poza ceną za litr sprzedawanego paliwa gazowego i punktami jakie zostały wymienione w akapicie powyżej, porównanie ofert jest bardziej skomplikowane. Wynika to chociażby z możliwości różnego rodzaju rozliczeń za dostarczony gaz płynny.

  • zakup instalacji na raty i spłacanie jej przy stałej wysokości raty lub poprzez doliczanie marży do każdego spalonego litra
  • dzierżawa infrastruktury gazu płynnego (zbiornika)

Dodatkowo ważnym czynnikiem, jest szybkiej możliwości realizacji dostawy gazu do naszej posesji, a także koszty takiej dostawy

Dostawcy gazu porównanie LPG

W przypadku gazu LPG z jednej strony można stwierdzić, że porównanie dostawców jest najprostsze. Wystarczy porównać ceny gazu na stacjach i sprawa załatwiona. Niestety jeśli chodzi o gaz LPG to najtrudniej jest ocenić jakość gazu jaka trafia do naszego zbiornika. Nie ma złotego środka na określenie jakości tankowanego gazu ziemnego.

Dostawcy gazu porównanie gaz w butlach

Dostawy gazu w butlach, przeszły w ciągu ostatnich lat bardzo dużą zmianę. Początkowo samemu trzeba było udać się do punktu wymiany butli, teraz usługi świadczone są w zdecydowanej większości z dowozem do klienta, a kaucja za butlę z gazem praktycznie pobierana nie jest. To co powinno wpłynąć na wybór takiego czy innego dostawcy gazu w butach to przede wszystkim cena i czas dostawy butli z gazem.