porównywarka cen gazu
Strona główna » Dostawcy gazu ceny
Sprzedawcy gazu ziemnego

Dostawcy gazu ceny

Dostawcy gazu ceny mają różne. Jest wiele kryteriów, które decydują o tym ile finalnie zapłacimy za gaz od sprzedawców różnego rodzaju błękitnego paliwa. W przypadku rynku gazu warto jednak pamiętać o kilku ogólnych zasadach, które zawsze się sprawdzają. Dzięki nim będziemy w stanie wpłynąć na wydatki jakie przeznaczamy na zakup paliwa, wykorzystywanego do różnych celów

Dostawcy gazu ceny mają inne dla firm i dla gospodarstw domowych

Pierwszą ogólną zasadą jest to, że finalna cena gazu zależy nie od ilości punktów poboru czy sztuk butli zakupionego gazu, ale od ilości m3 gazu jaki spalamy. Cena będzie tym bardziej atrakcyjna im więcej będziemy gazu zużywać (złota zasada każdego towaru, a gaz należy jako towar traktować). Dlatego też ze względu na dużo mniejsze potrzeby i ilości zużywanego gazu w domu, odbiorcy indywidualni zawsze będą mieli wyższe ceny zakupu. W przypadku firm niższa cena może być związana z jednej strony z wyższym zużyciem, z drugiej jednak strony wielu dostawców czy też sprzedawców gazu oferuje inne usługi kierowane do segmentu biznesowego. Chcąc zdobyć potencjalnego klienta swoich innych usług są w stanie sprzedawać gaz do firm posiadających małe zużycie gazu w zamian za 'możliwość’ dojścia do klienta z innymi usługami

Kursy walut spadają, a dostawcy gazu ceny utrzymują

Nie ulega wątpliwości, że handel gazem odbywa się najczęściej w walucie amerykańskiego dolara (rzadziej, w euro czy frankach szwajcarskich). W związku z powyższym kurs waluty do polskiego złotego, globalnie odgrywa bardzo wielką rolę w cenach oferowanych przez sprzedawców gazu. Widać to szczególnie na stacjach, tankując gaz LPG. Szkoda, że słysząc w radio o niekorzystnym kursie dolara ceny od razu skaczą do góry, a kiedy kurs spada, na niższe ceny gazu trzeba czekać ew. kilka tygodni. Dostawy gazu do Polski trwają zawsze tyle samo.

Weź sprawę w swoje ręce, a dostawcy gazu ceny obniżą

Pomijając globalne czynniki, na które wpływu nie mają, każdy z nas chcąc płacić miej za gaz musi mieć świadomość, że jeśli sam nie zacznie w tym temacie działać, to żadna firma nie będzie chciała cen nam obniżyć i tak w przypadku:

  • gazu ziemnego lub płynnego – zmienić trzeba sprzedawcę/dostawcę gazu
  • w przypadku gazu LPG – tankować gaz na innych stacjach
  • butle gazowe – uzupełniać większe jednostki lub również zmienić dostawcę

Pamiętajmy, że normy jakościowe są przez 99% dostawców gazu zachowywane, bo np. w przypadku gazu ziemnego w sieci dystrybucyjnej to nie od sprzedawcy, a od dystrybutora (którego zmienić nie możemy) zależ jakość przesyłanego gazu.